Oktoberfest jako byznys?
Pokud jste si mysleli, že všem skvělým akcím odzvoní s koncem letního, horkého období, pak jste se rozhodně spletli. Není tomu tak a ani nebude – podzim se přece nese ve znamení Oktoberfestu, ale také samozřejmě ve znamení dalších jiných akcí. Mezi nejočekávanější akce letošního podzimu se řadí nejen oblíbené hudební koncerty, mezi něž se řadil třeba Kryštof na Strahově nebo první otevřený koncert Bena Cristovaa, ale také již zmiňovaný Oktoberfest, který proběhl třetího října.
Oktoberfest je rok co rok navštěvovanější a navštěvovanější. Lidé milují tuto událost, tuto slavnost piva, která se každým rokem odehrává v Mnichově. Letos se však tato událost nesla ve znamení vydělávání peněz, což lidi přesvědčilo o tom, že je to jenom jeden velký byznys, který si příliš vysokými cenami sice dobře vydělá, ale na druhou stranu ztratí návštěvníky.
Kolik letos stálo pivo?
Letos byly ceny piva opravdu šíleně vysoké. Vyšplhaly se až ke skoro jedenácti eurům, což je v přepočtu zhruba 277 korun. Nejdražší pivo tu bylo za 286 korun. Oproti loňskému roku je to však velká změna, protože vloni stálo to samé pivo v přepočtu zhruba 186 korun, tudíž zdražení o sto korun je poměrně viditelný rozdíl.
Letos se tedy 184. ročník Oktoberfestu nesl ve znamení velice vysokých cen piva. Očekávalo se, že se potřebuje i přes tak vysokou cenu více jak sedm milionů litrů tohoto zlatavého moku, což se skutečně naplnilo.
Oktoberfest provázela přísná bezpečností opatření
Díky tomu, co se aktuálně ve světě děje, se nemůžeme divit tomu, že jsme byli při příchodu do tohoto areálu důkladně prohledáni. Přísná bezpečnostní opatření se opravdu vlekla celým Oktoberfestem, což se samozřejmě díky aktuálnímu dění ve světě dalo předpokládat. Celý areál byl oplocen, u každého vstupu bylo několik kontrol, dohlíželo na kontrolu uvnitř festivalu více jak 600 policistů a také více jak čtyřicet kamer.